Usługi pogrzebowe dla Dąbrowy Górniczej

Firma pogrzebowa Lotos zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic.

Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja pogrzebu wiąże się z wieloma obowiązkami, z których Państwa wyręczymy na każdym etapie „ostatniej drogi” zmarłego. Zapewniamy profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku i możliwość ostatniego pożegnania zmarłego. Obsługujemy katolickie ceremonie pogrzebowe i pożegnalne uroczystości świeckie, zapewniając mistrza ceremonii i odpowiednią oprawę muzyczną. Na życzenie rodziny zapewniamy również tablice pogrzebowe i nekrologi oraz wieńce i wiązanki.

Transport i przechowywanie zwłok

Odbieramy zwłoki z każdego miejsca w Dąbrowie Górniczej  – z domów, hospicjów, szpitali, pozostając do Państwa dyspozycji 24 h na dobę. Zapewniamy usługę przechowywania zwłok w chłodni, do czasu pochówku.

Kremacja i urny na prochy

Pogrzeb urnowy jest coraz częściej stosowaną formą pochówku w Polsce, zwłaszcza, że kościół katolicki dopuszcza kremację zwłok. Nasz zakład pogrzebowy organizuje kremację, a nasi pracownicy pomagają w przygotowaniu pogrzebu tego typu. Posiadamy w ofercie zakładu urny na prochy – wykonane z różnorodnych materiałów, o różnym wzornictwie.

Pochówek urnowy nie wiąże się z wieloma dodatkowymi formalnościami. Ważna dla nas jest formalna zgoda rodziny na spopielenie zwłok, co uruchamia procedurę związaną z kremacją. Formularzami zlecenia kremacji zazwyczaj dysponują zakłady pogrzebowe, również Lotos. Rodzina może wypełnić dokument na miejscu.

Ekshumacja – przeniesienie szczątków zmarłego

Na przeprowadzenie ekshumacji zwłok potrzebna jest zgoda rodziny lub nakaz sądowy, w niektórych sytuacjach również pozwolenie z inspektoratu sanitarnego. Tylko w tym przypadku ekshumacja jest legalna. Nasz zakład pogrzebowy prowadzi ekshumacje zwłok zgodnie z normami i z należytym zmarłemu szacunkiem.

Sprzedaż trumien

Wybór trumny jest stałym elementem towarzyszącym tradycyjnemu pochówkowi. By zapewnić Państwu kompleksową i najwyższą jakość naszych usług, prowadzimy własny zakład produkcyjny trumien.